A 80-as 90-es években rendszeresen jártam házakhoz disznót vágni, rengeteg szokást és kívánalmat ismertem meg, de egy dologra soha nem voltam hajlandó. Inkább addig győzködtem a háziakat, míg lebeszéltem a házigazdát arról a rossz szokásukról, vagy a fizetség részeként elkértem, azt a nemes portékát.
És tudjátok mi volt a kifogásuk ezzel a húsrésszel? Ugyan az, mint nagyon sok embertársunknak a kacsamellel.
Azt mondták, nem szeretjük, mert túl száraz, néha olyan minta cipőtalp. Sajnos van egy rossz hírem, nem a húsrésszel van baj, hanem azzal, hogy túlsütöd!
Majd egyszer egy alkalmas időben a fenti bevezetőt részleteiben elmesélem, mert most a kacsamellel foglalkoznék és nem is akarnék neked itt arról papolni, hogy hogyan tudod úgy elkészíteni a mellhúst, hogy az ne száradjon ki, mert most nincs időm.
Igen nem egyszer vagyunk olyan helyzetben, hogy nincs időnk, de kellene valamit gyorsan elkészíteni, mert váratlan vendégek érkeznek. (Megcsörren a telefon, látod, hogy egy régi jó barátod hív, felveszed: - Halló, mi a helyzet? - Szia, épp a környéken járunk, nem gond, ha felugrunk hozzátok, régen dumcsiztunk? - Félóra múlva ott vagyunk! - Ok gyertek csak!)
Na, bumm! Most mit készítsek, mert tudod ismerősödről, hogy szereti a kacsát és jó lenne meglepni.
Félóra alatt elkészíteni egy sült kacsát és még a lakást is össze kéne dobni, szép kaland.
Vagy egyszerűen eddig még soha nem sikerült jól elkészítened a kacsamellet pedig időnként szívesen elfogyasztanál egy adagot a pároddal a pizza helyett, mert időben szinte ugyan annyi telik el, míg a kaja az asztalra kerül. Jó, igazad van, a pizza után nem kell mosogatni!
Bizonyára már hallottál a Sous Vid (szuvid) eljárásról, ez alacsony hőmérsékleten hosszú időn keresztül történő hőkezelést jelent.
Mi a jó benne, hogy rengeteg időt megspórolsz, és egy kiváló végeredményt garantál, ha követed a sütési hőmérsékletre és az időtartamra előírt kereteket.
Nincs más, ki kell próbálni!
Az első és egyben a legfontosabb lépés a csomagoláson feltüntetett módon járj el!
Nem kell fűszer, só, víz szakács diploma, mert mindent tartalmaz a csomag (ja, a diplomát nem!)
A puliszkát felteszed főni (a neten ezer féle módot találsz, hogy kell csinálni) víz és kukoricadara, adj hozzá egy fél gerezd fokhagymát apróra vágva, egy kis negyed lilahagymát apró kockákra vágva, sót, frissen őrölt borsot és egy kis köménymagot, amit késsel apróra összevágsz, majd kis kanál natúr szárított zöldség keveréket. Mikor megpuhult a dara egy szelet vajat belekeversz, és ha még igényli sózást megsózod. A puliszka elkészítését az utolsó tíz percre hagyjad, mert ha kihűl, akkor össze fog állni, a tálaláskor folyósnak kell lennie. Természetesen más köretet is készíthetsz, ha időd engedi.
A mellek megsültek, a fűszeres puliszka kész és már tálalhatod is.
Jó étvágyat!
|