Biztos, hogy imádná.
Tudni illik az én Nagyim imádta a káposztás ételeket, sajnos már évek óta nincs közöttünk, de tuti, hogy Ő vezette a kezemet, mikor készítettem. Ugyanis a fazék káposztás libaleves, két nap alatt elfogyott!
Most páran gondolom csodálkoztok, hogy mi ebben a nagy kunszt, hogy két nap alatt elfogyott,
1, nálunk a család nem nagyétkű,
2, kisebbik gyermekem, csupán annyit eszik mint egy galamb,
3, általában egy étkezésre valót készítek, de úgy gondoltam a káposztának jót tesz a "pihenés" ezért többet főztem, - pár napig jó lesz felmelegítve - gndolattal, a maradékot pedig elteszem adagokba jégre.
Úgy látszik, ez nem jött össze, akkor nézzük, mit is alkottunk:
Káposztás libaleves gombával
Hozzávalók:
300g libazúza 1db fél libacomb vagy 2db liba szárnytő 500g savanyú káposzta 1dl fehérbor 1db Sárgarépa 1db kisebb gyökér 1 fej vöröshagyma közepes 1 gerezd fokhagyma nagyobb olaj vagy zsír, őrölt pirospaprika 150 ml tejföl, liszt 5 fej csiperkegomba Só, bors, babérlevél, mustármag, kömény
Készítsük elő az alapanyagokat, a zöldségeket tisztítsuk meg, kóstoljuk meg a savanyú káposztánkat, ha túl savanyúnak érezzük, kicsit mossuk át. A húsokat tisztítsuk meg, a zúzát vágjuk fel fél centis szeletekre, az erősebb ínrészeket pedig vágjuk ki belőle. A libacombot érdemes megnyúzni, hogy ne legyen nagyon zsíros a levesünk, a csontról levágjuk a húst, felkockázzuk (a csontot ne dobjuk ki, jó lesz a levesbe).
Fazékba zsiradékon feltesszük a hagymát pirulni, majd hozzáadjuk a fokhagymát, a hasábokra vágott zöldségeket és a húsokat, így együtt kicsit lepirítjuk. Az edény alján maradt pörk anyagot a fehérbor hozzáadásával felszedjük és elpároljuk az alkoholt. Ekkor egy kevés őrölt pirospaprikával megszórjuk és felengedjük vízzel, fűszerezzük frissen őrölt borssal, 1db nagyobb babérlevéllel, kevés mustármaggal és csipetnyi köménymaggal, valamint sóval ízesítjük. Lassú tűzön főzzük a levesünket. Mikor a zúzát puhának érezzük, hozzáadjuk a nagyobb darabokra vágott megtisztított gombát és a savanyú káposztát. Megkóstoljuk, és ha igényli, ízesítünk. Tovább főzzük a levest és mikor mindent puhának érzünk tejfölös habarást készítünk és behabarjuk. Én nem sok lisztel készítettem, mert csak egy kis sűrűséget szerettem volna a levesnek. Felforraljuk, megkóstoljuk, és ha igényli, szintén ízesítjük.
Érdemes előzőnap elkészíteni, hisz tudjuk, hogy a káposztás ételeknek jót tesz a „pihenés".
Jó étvágyat!
Márton napi érdekességek és receptek itt!
|